DTS-CUP 2009
Counter-Strike 1.6
Warcraft III DotA
Warcraft III DotA
DTS-CUP 2009
Tournament
Rules

Total prize money – 6000 USD

1 place KazakhstanOs|One3000 USD + The Cup
2 place DenmarkRavens2000 USD
3 place Russia1dota1000 USD

Participants slots:

01. Ukraine DTS.chatrix (Ukraine)
02. Ukraine GZ (Ukraine)
03. Ukraine HardTeam (Ukraine)
04. Ukraine iron^Balls (Ukraine)
05. Ukraine MyR.Ua (Ukraine)
06. Ukraine UaStyle (Ukraine)
07. Russia Top Gun (Russia)
08. Russia 1dota (Russia)
09. Denmark Ravens (Denmark)
10. Europe Ks.Int (Europe)
11. Romania MIXED (Romania)
12. Belorussia CosmosTV (Belorussia)
13. Kazakhstan Os|One (Kazakhstan)
14. Europe Synergy (Europe)
15. Ukraine HellRaisers (Ukraine)
16. Ukraine MVP (Ukraine)





We bring to your attention the schedule of performances on a stage:

16.05.09
19:00-21:00 Semifinal, Winners Bracket DOTA
21:30-23:30 Semifinal, Loser Bracket DOTA

17.05.09
14:00-16:30 Final, DOTA
21:30-22:00 Winners rewarding


Group A
   
Russia1dota 1
RomaniaMIXED 4
EuropeSynergy 2
UkraineGZ 3
Russia1dota  vs  EuropeSynergy 1dota
RomaniaMIXED  vs  UkraineGZ GZ
Russia1dota  vs  UkraineGZ 1dota
replay
RomaniaMIXED  vs  EuropeSynergy Synergy
replay
Russia1dota  vs  RomaniaMIXED 1dota
EuropeSynergy  vs  UkraineGZ Synergy
replay
Group B
   
EuropeKs.Int 2
UkraineMyR.Ua 1
UkraineUaStyle 4
RussiaTop Gun 3
EuropeKs.Int  vs  UkraineUaStyle Ks.Int
replay
UkraineMyR.Ua  vs  RussiaTop Gun MyR.Ua
EuropeKs.Int  vs  RussiaTop Gun Ks.Int
UkraineMyR.Ua  vs  UkraineUaStyle MyR.Ua
replay
EuropeKs.Int  vs  UkraineMyR.Ua MyR.Ua
replay
UkraineUaStyle  vs  RussiaTop Gun Top Gun
Group C
   
UkraineDTS.chatrix 1
BelorussiaCosmosTV 2
Ukraineiron^Balls 3
UkraineHardTeam 4
UkraineDTS.chatrix  vs  Ukraineiron^Balls DTS.chatrix
replay
BelorussiaCosmosTV  vs  UkraineHardTeam CosmosTV
UkraineDTS.chatrix  vs  UkraineHardTeam DTS.chatrix
replay
BelorussiaCosmosTV  vs  Ukraineiron^Balls CosmosTV
replay
UkraineDTS.chatrix  vs  BelorussiaCosmosTV DTS.chatrix
replay
Ukraineiron^Balls  vs  UkraineHardTeam iron^Balls
Group D
   
DenmarkRavens 2
KazakhstanOs|One 1
UkraineHellRaisers 3
UkraineMVP 4
DenmarkRavens  vs  UkraineHellRaisers Ravens
replay
KazakhstanOs|One  vs  UkraineMVP Os|One
DenmarkRavens  vs  UkraineMVP Ravens
replay
KazakhstanOs|One  vs  UkraineHellRaisers Os|One
replay
DenmarkRavens  vs  KazakhstanOs|One Os|One
replay
UkraineHellRaisers  vs  UkraineMVP HellRaisers
replay



Winners Brackets

Grand Final

Round 1, 16/05 15:30 Round 2, 16/05 17:00 Semifinal, 16/05 19:00
17/05 14:00
 
Russia1dota
EuropeKs.Int
UkraineDTS.chatrix
DenmarkRavens
UkraineMyR.Ua
EuropeSynergy
KazakhstanOs|One
BelorussiaCosmosTV
Russia1dota
DenmarkRavens
UkraineMyR.Ua
KazakhstanOs|One
Russia1dota
KazakhstanOs|One
KazakhstanOs|One
 
DenmarkRavens
 
KazakhstanOs|One


Losers Bracket

Round 1, 16/05 17:00 Round 2, 16/05 19:00 Semifinal, 16/05 21:30 Final, 17/05 11:00
EuropeKs.Int
UkraineDTS.chatrix
EuropeSynergy
 
BelorussiaCosmosTV
UkraineDTS.chatrix
UkraineMyR.Ua
BelorussiaCosmosTV
DenmarkRavens
UkraineMyR.Ua
DenmarkRavens
DenmarkRavens
Russia1dota
DenmarkRavens
 



Time table is on LOCAL time (+2 GMT or +1 CET).
DTS-CUP
Dialog
© Dialog 2006—2017.
All rights reserved.