DTS-CUP 2009
Counter-Strike 1.6
Warcraft III DotA
Counter-Strike 1.6
DTS-CUP 2009
Tournament
Rules

Total prize money – 20000 USD

1 place PolandWICKED10000 USD + The Cup
2 place KoreaWeMadeFOX06000 USD
3 place UkraineAG04000 USD

Participants slots:

01. Ukraine DTS.chatrix (Ukraine)
02. Ukraine AG (Ukraine)
03. Ukraine Pro100 (Ukraine)
04. Ukraine R1A (Ukraine)
05. Ukraine Kerch.NET (Ukraine)
06. Russia Virtus.Pro (Russia)
07. Russia forZe (Russia)
08. Belorussia К29 (Belorussia)
09. Poland WICKED (Poland)
10. Kazakhstan k23 (Kazakhstan)
11. Korea WeMadeFOX (Korea)
12. Spain Ledpc (Spain)
13. Romania IGG (Romania)
14. Uzbekistan stOrm (Uzbekistan)
15. Sweden Lemondogs (Sweden)
16. Russia tp.uSports (Russia)





We bring to your attention the schedule of performances on a stage:

16.05.09
11:00-12:30 Group Stage CS 1.6
13:00-14:30 Group Stage CS 1.6
15:00-16:30 Round 1, Winners Bracket CS 1.6
17:00-18:30 Round 2, Losers Bracket CS 1.6

17.05.09
10:00-11:30 Round 2, Winners Bracket CS 1.6
12:00-13:30 Semifinal, Losers Bracket CS 1.6
17:00-19:30 Final, losers bracket CS 1.6
20:00-21:30 Final, CS 1.6
21:30-22:00 Winners rewarding


Group A
 
SwedenLemondogs #3
SpainLedpc
Kazakhstank23 #2
Russiatp.uSports #1
SwedenLemondogs  vs  Kazakhstank23 10:20 dust2
SpainLedpc  vs  Russiatp.uSports 08:22 dust2
SwedenLemondogs  vs  Russiatp.uSports 14:16 inferno
SpainLedpc  vs  Kazakhstank23 08:22 inferno
SwedenLemondogs  vs  SpainLedpc 16:14 nuke
Kazakhstank23  vs  Russiatp.uSports 01:29 nuke
Group B
 
KoreaWeMadeFOX #1
UkraineAG #2
UkraineR1A
UkrainePro100 #3
KoreaWeMadeFOX  vs  UkraineR1A 17:13 dust2
UkraineAG  vs  UkrainePro100 09:21 dust2
KoreaWeMadeFOX  vs  UkrainePro100 20:10 inferno
UkraineAG  vs  UkraineR1A 25:05 inferno
KoreaWeMadeFOX  vs  UkraineAG 16:14 nuke
UkraineR1A  vs  UkrainePro100 17:13 nuke
Group C
 
UkraineDTS.chatrix #1
RussiaVirtus.Pro #2
RomaniaIGG
UzbekistanstOrm #3
UkraineDTS.chatrix  vs  RomaniaIGG 30:00 dust2
RussiaVirtus.Pro  vs  UzbekistanstOrm 22:08 dust2
UkraineDTS.chatrix  vs  UzbekistanstOrm 17:13 inferno
RussiaVirtus.Pro  vs  RomaniaIGG 30:00 inferno
UkraineDTS.chatrix  vs  RussiaVirtus.Pro 25:05 nuke
RomaniaIGG  vs  UzbekistanstOrm 00:30 nuke
Group D
 
PolandWICKED #1
UkraineKerch.NET #3
RussiaforZe #2
BelorussiaК29
PolandWICKED  vs  RussiaforZe 18:12 dust2
UkraineKerch.NET  vs  BelorussiaК29 20:10 dust2
PolandWICKED  vs  BelorussiaК29 25:05 inferno
UkraineKerch.NET  vs  RussiaforZe 14:16 inferno
PolandWICKED  vs  UkraineKerch.NET 12:18 nuke
RussiaforZe  vs  BelorussiaК29 24:06 nuke



Winners Brackets

Grand Final

Round 1, 16/05 15:00 Round 2, 17/05 10:00 Semifinal, 17/05 13:00
17/05 20:00
 
Russiatp.uSports
bracket 1, de_train: 14:16
UkraineAG
UkraineDTS.chatrix
bracket 2, de_train: 01:16
RussiaforZe
KoreaWeMadeFOX
bracket 3, de_train: 16:13
Kazakhstank23
PolandWICKED
bracket 4, de_train: 16:09
RussiaVirtus.Pro
UkraineAG
de_nuke: 16:04
RussiaforZe
KoreaWeMadeFOX
de_nuke: 19:22
PolandWICKED
UkraineAG
de_inferno: 12:16
PolandWICKED
PolandWICKED
de_train: 16:08
KoreaWeMadeFOX
pick second map, if needed
PolandWICKED


Losers Bracket

Round 1, 16/05 16:00 Round 2, 16/05 17:00 Round 3, 17/05 11:00 Semifinal, 17/05 12:00 Final, 17/05 17:00
SwedenLemondogs
de_nuke: 19:16
UkraineDTS.chatrix
UkrainePro100
de_nuke: 16:09
RussiaVirtus.Pro
UzbekistanstOrm
de_nuke: 09:16
Russiatp.uSports
UkraineKerch.NET
de_nuke: 13:16
Kazakhstank23
SwedenLemondogs
de_dust2: 16:10
UkrainePro100
Russiatp.uSports
de_dust2: 08:16
Kazakhstank23
SwedenLemondogs
de_inferno: 19:15
RussiaforZe
Kazakhstank23
de_inferno: 04:16
KoreaWeMadeFOX
SwedenLemondogs
de_train: 14:16
KoreaWeMadeFOX
KoreaWeMadeFOX
de_dust2: 19:15
UkraineAG



Time table is on LOCAL time (+2 GMT or +1 CET).
DTS-CUP
Dialog
© Dialog 2006—2017.
All rights reserved.